Mocne słowa Andrzeja Dudy o aborcji w Oleśnicy! "To było zabójstwo"

0
0
Andrzej Duda
Andrzej Duda / screen https://x.com/prezydentpl

Andrzej Duda zabrał głos w sprawie aborcji na 9-miesięcznym płodzie. Takiego aktu dokonano w szpitalu w Oleśnicy.

Gizela Jagielska pracująca w szpitalu w Oleśnicy wykonała zabieg aborcji na 9-miesięcznym płodzie. Dziecko miało wrodzoną łamliwość kości i dlatego matka chłopca miała zdecydować się na zabieg. Tymczasem profesor z łódzkiego szpitala, gdzie wcześniej przebywała kobieta, przekonywał:

 

...wrodzona łamliwość kości, „jest wadą, przy której dzieci są sprawne intelektualnie i istnieje leczenie celowane tej wady, bez potrzeby terapii eksperymentalnej.

 

Mimo to, kobieta zdecydowała się usunąć w pełni wykształcone dziecko. U płodu wywołano wstrzymanie akcji serca.

 

am w 37-tygodniu ciąży (9 miesiąc) gotowemu już do porodu Felkowi wbito w serce igłę i zabito go zastrzykiem z chlorku potasu. 

[więcej na ten temat tutaj]

 

Prezydent Andrzej Duda tego typu działania uważa za zbrodnię.

 

Mam nadzieję, że osoby, które są za to odpowiedzialne, poniosą odpowiedzialność. Odpowiednią odpowiedzialność karną.

- powiedział w TV Trwam*

 

I dodał:

 

Pamiętajmy, że mamy jasną sprawę, mamy konstytucję, mamy orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, które zostały w kontekście przepisów konstytucyjnych wydane i mamy przepisy ustawy, które normują tę sprawę. Natomiast wytyczne pani minister nie stanowią prawa w Polsce.


Osobiście uważam to, co się stało, za barbarzyństwo. Dla mnie w istocie to było zabójstwo.

- skwitował.

 

źródło: Onet

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Przejdź na stronę główną