POTĘŻNY wybuch! Wprowadzono najwyższy stopień alertu (WIDEO)

Ostatnio doszło do potężnego wybuchu. Z mediów dochodzą niepokojące informacje.
Ostatnio doszło do potężnego trzęsienia Ziemi. Miało ono miejsce na wyspie Kiusiu na południowym zachodzie Japonii. Erupcja rozpoczęła się w niedzielę o 20:05 (to 13:00 godzina czasu polskiego).
Jak poinformowała telewizja publiczna w Japonii w wyniku wybuchu nikt nie ucierpiał. Nie było też żadnych zniszczeń. Z miejsc, które akurat wtedy były zagrożone ewakuowano 51 osób. Jak donosi jeden ze świadków kamienie wulkaniczne spadały w promieniu 2,5 km od wulkanu.
Dodatkowo wprowadzono także piąty (czyli najwyższy) stopień alertu. Nie było również żadnych zakłóceń w elektrowni atomowej Sendai.
Według portalu o2.pl "elektrownia znajduje się około 50 km na północny zachód o wulkanu. Po drugiej stronie Zatoki Kagoshima znajduje się miasto Kagoshima. Silne erupcja mogłaby być śmiertelnie niebezpieczna dla wszystkich mieszkańców."
Przypomnijmy, że Sakurajima to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów w Japonii. Ostatni raz wybuchł kilka lat temu.
W sieci pojawiło się nagranie z wybuchu. Można je obejrzeć tutaj:
Źródło: Redakcja