Obowiązek szczepień na małpią ospę?! "Podpisane zostały umowy"

0
0
/

Czy już niedługo czeka nas obowiązek szczepień w związku z małpią ospą? Minister zabrał głos.

W ostatnim czasie bardzo głośno jest na temat małpiej ospy, której przypadki odnotowano już w wielu krajach Europy. Teraz Minister Zdrowia - Adam Niedzielski zabrał głos w tej sprawie. 

W zeszłym tygodniu miałem przyjemność być na spotkaniu ministrów zdrowia Unii Europejskiej w Luksemburgu i tam została nam przedstawiona informacja przez komisarz (ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Stellę) Kyriakides i szefa HERY (HERA – Urząd ds. Gotowości i Reagowania na Stany Zagrożenia Zdrowia), czyli agencji zajmującej się reagowaniem kryzysowym na epidemie. Podpisane zostały umowy na blisko 100 tys. szczepionek w skali całej Europy, my ubiegaliśmy się o 1100 z przeznaczeniem dla personelu, który zajmuje się pacjentami

-powiedział Minister Zdrowia - Adam Niedzielski.

W tej chwili – przynajmniej według piątkowych wiadomości – tych pacjentów było sześciu potwierdzonych, a pięciu hospitalizowanych. Wiem, że kolejnych sześć osób jest w trakcie potwierdzenia. Tak więc będzie w granicach 11 osób 

-dodał. 

Przypomnijmy, że przypadki zakażenia małpią ospą odnotowano już Niemczech, Szwajcarii, Hiszpanii, Belgii, Włoszech, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Austrii i w Szwecji.

Źródło: Redakcja

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Przejdź na stronę główną