MEGASKANDAL! Komisarz zamiast biskupa? Takie rzeczy dzieją się w Nigerii! Dyktator podpisał ustawę

0
0
/ fot. Chatham House/CC BY 2.0/Wikimedia Commons

Islamski prezydent Nigerii Muhammadu Buhari na początku sierpnia podpisał ustawę o zwiększonej kontroli rządu nad organizacjami pozarządowymi, w tym Kościołem. Może on teraz nawet odwołać administratorów danej organizacji, a w przypadku Kościoła biskupów, zaś w ich miejsce nominować komisarzy rządowych.

– Ta ustawa to bomba zegarowa – mówią członkowie Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Nigerii (CAN), organizacji zrzeszającej wspólnoty chrześcijańskie w Nigerii.

Stowarzyszenie oficjalnie odrzuciło przyjęcie kontrowersyjnej ustawy, zwracając się bezpośrednio do prezydenta Buhariego o jej złagodzenie.

– Kościół nie może być kontrolowany przez rząd, ponieważ ciąży na nim odpowiedzialność i zobowiązania duchowe – podkreślają liderzy chrześcijańscy.

Mimo tego,prezydent Nigerii zdecydował się na rozpoczęcie procedury wdrażania kontroli nad organizacjami pozarządowymi.

76-letni Buhari, emerytowany generał armii, w 1983 r. w wyniku zamachu stanu został nowym przywódcą kraju, jako przewodniczący Najwyższej Rady Wojskowej. Urząd prezydenta sprawuje od 2015 r., będąc na czele partii Kongresu Wszystkich Postępowych (APC). W przeszłości nawoływał do wprowadzenia koranicznego szariatu prawa w całym kraju.

Źródło: kontrrewolucja.net

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Przejdź na stronę główną