PILNE! Nadchodzi koniec restrykcji? Minister zdrowia Łukasz Szumowski podał się do dymisji!

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podał się do dymisji. Jak zaznaczył, pozostanie posłem. Wraca także do zawodu, by "leczyć ludzi".
- Dzisiaj składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia. Od razu uprzedzam wszystkie pytania, nigdzie nie znikam. Pozostaję posłem i pozostaję w przestrzeni publicznej. Oczywiście wracam do zawodu (…) i chciałbym leczyć pacjentów - poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.
- Rozmowy o tym były od wielu, wielu miesięcy. Umowa dżentelmeńska między mną a panem premierem i panem prezesem była taka, że miałem dokończyć parę spraw ważnych dla Polski - dodał Szumowski, wskazując na informatyzację ochrony zdrowia.
- Sami wiecie i jesteście w stanie łatwo dostrzec, jak wyglądałaby Polska w czasie epidemii bez e-recepty, bez e-zwolnienia - powiedział.
Źródło: wpolityce.pl