Taylor Marhall: "Kryzys Kościoła jest wynikiem infiltracji Kościoła przez masonerię"

0
0
/

Taylor Marshall, katolicki pisarz, konwertyta z anglikanizmu, tradycjonalista jest autorem książki o tym, jak masoneria przejmuje Kościół i stara się go zniszczyć od wewnątrz.

Książka ukazała się w 2019 r. i nosi tytuł "Infiltracja: spisek mający zniszczyć Kościół od wewnątrz" (Infiltration: The Plot to Destroy the Church from Within). Nie została jeszcze przetłumaczona na język polski, ale jest dostępna po angielsku w formie e-booka na Amazonie.

Jest to ważna pozycja, bez której trudno zrozumieć kryzys Kościoła, chociaż dla czytelników książek Michaela Daviesa, innego katolickiego autora amerykańskiego, najwyżej porządkuje pewne informacje i nie wnosi aż tak wiele. Książka doczekała się bardzo dobrych recenzji w tym bpa Athanasiusa Schneidera.

Marhall zaczyna od spisku karbonariuszy, masonerii z loży Alta Vendita w XIX w., którzy w tajnym dokumencie, który trafił do Watykanu i został opublikowany, pisali o tym, że należy zrobić wszystko by przekabacić księży i biskupów, aby następnie zniszczyć Kościół od środka. Pisałem o tym w publikacji "Luter i różokrzyżowcy" (dostępna Tutaj).

Następnie Marhall tłumaczy, jak masoneria poprzez atak na Państwo Watykańskie w 1870 r., tajne stowarzyszenia i modernizm wtargnęła do Kościoła, szerząc w nim humanizm - nacisk położony jedynie na to, co ludzkie. Masoneria działając na Soborze Watykańskim II wespół z komunistami, szerzyła modernizm, kryjący się m.in. w tzw. Nowej Teologii i wpływając na reformę liturgii w tym duchu. Marshall pisze też o architekcie reform liturgicznych abp. Bugninim i jego przynależności do masonerii, o której pisało wielu autorów (w tym Michael Davies).

Autor ten zajmuje się także innymi wątkami  - tajemniczą śmiercią Jana Pawła I, związkami masonerii z aferami Banku Watykańskiego, spiskiem przeciwko Benedyktowi XVI, mafii z Sankt Gallen, wyborem Franciszka - wszędzie opisując wpływy masońskie. Poza tym Marshall dużo rozpisuje się o objawieniach maryjnych z La Salette i Fatimy, pisząc o roli Maryi, która walczy o Kościół.

Każdy z tych wątków z osobna jest znany polskim czytelnikom, ale razem stanowią pewną przerażającą panoramę, ukazując jak wiele masonom udało się osiągnąć. Marshall jest jednak człowiekiem głębokiej wiary, ojcem 8 dzieci i nie traci nadziei zgodnie ze słowami z Ewangelii: "Bramy Piekelne Go nie przemogą". Ratunek dostrzega jedynie w Maryi i powrocie do Tradycji katolickiej.

 

 

Źródło: Michał Krajski

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Przejdź na stronę główną