Semka: "Dulkiewicz nie dorosła do swej funkcji"

Piotr Semka słusznie podsumował niedzielne wystąpienie Aleksandry Dulkiewicz: "Przemówienie na Westerplatte pokazało, że Pani prezydent Dulkiewicz nie dorosła do swej funkcji". Prezydent Gdańska nawet w takim momencie nie mogła się bowiem powstrzymać od politycznych komentarzy.
Dulkiewicz stwierdziła: "Każda bowiem wojna, wojna państwa z państwem, wojna rządzących ze społeczeństwem, wojna jednej władzy z drugą, wojna na froncie różnic światopoglądowych, wyznania czy koloru skóry. Każda wojna jest zła. Każda wojna sieje spustoszenie i każda wojna zabija".
Dodała też: "Nie ma wątpliwości, że wspólnota europejska, która powstała ze wspólnot narodowych była odpowiedzią na horror wojny. Celem integracji europejskiej był nie tylko dobrobyt i rozwój, ale przede wszystkim pokój między narodami i pokój społeczny. Jak wiemy wymaga to praworządności i poszanowania tych wartości, które stanowią katalog praw człowieka i obywatela. Dlatego ci, którzy kwestionują zjednoczenie europejskie i demontują większościową demokrację, sprzyjają powrotowi stref wpływów i prymatu silniejszego. Tam, gdzie zaczyna brakować praw i tłumi się wolność, tam prędzej czy później pojawia się przemoc w życiu publicznym. Tam,gdzie zanika gotowość do porozumienia, gotowość do dialogu, tam zawsze polityka podżega do wojny".
Źródło: Redakcja