Niebezpiecznie w Tatrach. Turystka spadła z Rysów
Dodano 10 maja 2025
                
            
                
                0
            
            
                
                0
            
         
    Śmigłowiec TOPR / Facebook/Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe poinformowało o tragicznym wypadku. Turystka, która znajdowała się w okolicach szczytu Rysów spadła w dół. Nie przeżyła.
Ciało kobiety zostało znalezione ok. 800 metrów niżej. Śmigłowcem zostało przetransportowane do Zakopanego.
Ratownicy alarmują, że w wyższych partiach gór panują bardzo zdradliwe warunki. Jest zimno, wieje przenikliwy i wychładzający wiatr. Szlaki i skały są częściowo oblodzone. Na szczycie Rys prószy drobny śnieg. Wspinaczka wymaga ostrożności, odpowiedniego wyposażenia i doświadczenia.
 
     
         
         
         
        ![Tusk drwi z Karola Nawrockiego! "Niezły ten żurek"! [VIDEO]](https://www.prawy.pl/thumb/120x68/uploads/images/tusk-zurek-1761800059.png) 
         
         
         
         
        ![Tusk drwi z Karola Nawrockiego! "Niezły ten żurek"! [VIDEO]](https://www.prawy.pl/thumb/300x169/uploads/images/tusk-zurek-1761800059.png) 
         
         
        