Tragedia w muzeum w Poznaniu! Nie żyje pracownik placówki

W godzinach porannych otrzymaliśmy zgłoszenie, że w muzeum doszło do wypadku podczas wyciągania sprzętu wojskowego - poinformowała mł. asp. Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, w rozmowie z polsatnews.pl.
Jak przekazano, w Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. 56-letni pracownik placówki został najprawdopodobniej przygnieciony przez lufę czołgu.
Sprawą już zajmuje się Prokuratura, Państwowa Inspekcja Pracy i Żandarmeria Wojskowa.
Z wielkim smutkiem muszę potwierdzić informację o śmierci pracownika na terenie MBP w Poznaniu. Okoliczności zdarzenia są w tej chwili badane przez prokuraturę i Państwową Inspekcję Pracy. Muzeum będzie udzielać dalszych informacji, gdy znane będą wyniki postępowania - wyjaśnił Tomasz Szumański w rozmowie z portalem epoznań.pl rzecznik prasowym Muzeum Wojska Polskiego, którego oddziałem jest Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu.
Źródło: PolsatNews.pl / ePoznan.pl