SZOKUJĄCA deklaracja Księcia Harrego i Meghan Markle! "Nie będziemy mieć więcej dzieci" Zwolennicy depopulacji ich nagrodzili!

Meghan Markle i książe Harry zostali nagrodzeni za deklarację o poprzestaniu na dwójce dzieci. Według brytyjskiej organizacji Population Matters ich decyzja ma ograniczyć negatywny wpływ na środowisko naturalne. Parze książęcej przyznano 500 funtów. Pieniądze mają trafić do wybranej przez nich organizacji charytatywnej.
Jak podaje portal tvp.info, parę książęcą wyróżniła organizacja Population Matters. Zajmuje się ona wielkością populacji i wpływem na zrównoważenie środowiska. Propaguje głównie ideę ograniczenia liczby potomstwa w celu walki m.in. z ociepleniem klimatu. Meghan Markle i książe Harry 4 czerwca powitali na świecie córkę Lilibet „Lili” Dianę Mountbatten-Windsor. Ich syn Archie urodził się 6 maja 2019 roku. Chłopiec jest siódmy w kolejce do tronu, a jego siostra – ósma. Lili ma podwójne obywatelstwo – amerykańskie i brytyjskie. Książę i księżna Sussex już 2019 roku – w wywiadzie dla „Vogue’a” – oznajmili, że ze względu na środowisko naturalne planują mieć maksymalnie dwójkę dzieci. Population Matters z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która prowadzi kampanie na rzecz zrównoważonej populacji, poinformowała, że para została uznana za „wzór dla innych rodzin”. Rzecznik organizacji powiedział: „Wybierając i publicznie deklarując zamiar ograniczenia swojej rodziny do dwóch osób, książę i księżna Sussex pomagają zapewnić lepszą przyszłość swoim dzieciom”.
Jak ocenił, „posiadanie mniejszej rodziny zmniejsza nasz wpływ na Ziemię i zapewnia większą szansę wszystkim naszym dzieciom, ich dzieciom i przyszłym pokoleniom na rozkwit na zdrowej planecie”. – Pochwalamy księcia i księżną za podjęcie tej oświeconej decyzji i potwierdzenie, że mniejsza rodzina to także szczęśliwa rodzina – powiedział rzecznik brytyjskiej organizacji. Książę Harry i Megan są bardzo popularną parą, zwłaszcza medialnie. W marcu wszystkich obiegła informacja, że około 9 mln dolarów miała zapłacić stacja CBS (ViacomCBS Global Distribution Group) za emisję wywiadu Oprah Winfrey z księciem Harrym i Meghan. 30-sek spot reklamowy przy nim wyceniono na 325 tys. dolarów. Księżna Sussex Meghan Markle zarzuciła Pałacowi Buckingham obojętność, rasizm i utrwalanie kłamstw. Zgodnie z jej relacją w rodzinie królewskiej były rozmowy dotyczące tego "jak ciemna może być skóra" jej syna, a ona sama miała myśli samobójcze.
W głośnym wywiadzie telewizyjnym księżna Sussex Meghan Markle zarzuciła Pałacowi Buckingham obojętność, rasizm i utrwalanie kłamstw. Zgodnie z jej relacją w rodzinie królewskiej były rozmowy dotyczące tego "jak ciemna może być skóra" jej syna, a ona sama miała myśli samobójcze. Był to pierwszy wspólny wywiad z Meghan oraz jej małżonkiem księciem Harrym po wycofaniu się pary z pełnienia obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej i przeprowadzce do USA. W rozmowie przeprowadzonej przez gwiazdę talk show Oprah Winfrey "eksroyalsi" przedstawili powody decyzji i swoją wersję wydarzeń życia na królewskim dworze, zarzucając Pałacowi Buckingham obojętność, rasizm i utrwalanie kłamstw. W wywiadzie nagranym w Kalifornii księżna powiedziała, że przed przyjściem na świat Archiego - urodzonego w maju 2019 roku jej syna - w rodzinie królewskiej były rozmowy na temat tego "jak ciemna może być jego skóra". Przekazano jej również, że nie otrzyma on tytułu królewskiego oraz specjalnej ochrony przysługującej członkom monarchii. Pytany przez Winfrey o dyskusje dotyczące koloru skóry jego syna książę Harry stwierdził: "Nigdy nie podam szczegółów o tej rozmowie". Zdaniem syna księżnej Diany w artykułach brytyjskich tabloidów na temat jego małżonki "pobrzmiewały kolonialne tony". "Mimo tego nikt z mojej rodziny nic nie powiedział. To boli" - stwierdził. Meghan komplementowała królową Elżbietę II. Z jej relacji wynika, że monarchini była dla niej serdeczna i pomocna. Jednocześnie amerykańska aktorka przyznała, że na królewskim dworze czuła się "uciszana". Żona księcia Harry'ego - która w trakcie rozmowy miała na sobie bransoletkę księżnej Diany - ujawniła także, że pełniąc obowiązki członka rodziny królewskiej miała myśli samobójcze. Gdy jednak poprosiła o pomoc, ta została jej odmówiona. Argumentowano, że mogłoby to się źle odbić na wizerunku pałacu. Wyczekiwana po dwóch stronach Atlantyku rozmowa wywołała natychmiast gorące dyskusje w mediach społecznościowych. Walcząca z brytyjskimi tabloidami para wzbudza nieprzerwane zainteresowanie mediów żądnych informacji dotyczących kulisów funkcjonowania dworu. Rywalizację stacji telewizyjnych o wywiad z Meghan i Harrym wygrała amerykańska CBS, przeprowadziła ją Winfrey, która prywatnie jest przyjaciółką księżnej Sussex. Na początku 2020 roku Harry, młodszy syn następcy tronu księcia Karola i Diany, oraz jego amerykańska żona niespodziewanie ogłosili, że zamierzają wycofać się z pełnienia obowiązków i zacząć prowadzić bardziej prywatne życie, nie będąc pod nieustanną obserwacją mediów. To przesadna ingerencja tabloidów była - jak - sugerowali - jedną z głównych przyczyn tej decyzji.
WO
Źródło: tvp.info