Ważny apel prezydenta w związku z suszą

0
0
/ By Jakub Szymczuk - Kancelaria Prezydenta RP, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=85072568

W powodu suszy prezydent zaapelował do wszystkich Polaków o racjonalne gospodarowanie wodą.

Prezydent powiedział: "Prosimy o racjonalne gospodarowanie wodą, chociażby tą, którą podlewamy ogródki. Musimy zacząć zwracać na to uwagę. Wody nie jest u nas za wiele. Uruchamiane są programy, które mają sprzyjać gospodarce wodnej na przyszłość, ale to są programy rozłożone na lata".

Dodał też: "Już teraz jest sucho. Poziom Wisły jest niski. Na na razie stopień wilgotności ściółki leśnej pozwala na wejście do lasu. Jeżeli będzie ona poniżej 10 proc., pojawi się zakaz. A to już jest niedługo. Jeżeli nie będzie deszczu, sytuacja może stać się niebezpieczna".
Stwierdził także na temat znaczenia rolników: "To rolnicy zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe. To ma zawsze znaczenie, ale teraz, w czasie epidemii koronawirusa, szczególnie. A woda jest potrzebna m.in. do tego, by wytwarzać żywność".

Źródło: Redakcja

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Przejdź na stronę główną