Prezydent zawetował dwie ustawy! Jedną z nich po raz kolejny

0
0
zrzut ekranu
zrzut ekranu / YT

Prezydent Karol Nawrocki poinformował o zawetowaniu dwóch ustaw: po raz kolejny ustawy o rynku kryptowalut oraz ustawy dotyczącej nadania mowie śląskiej statusu języka regionalnego.

Prezydent Karol Nawrocki, 12 lutego poinformował, że podpisał aż osiem ustaw: ustawę usprawniającą działalność OSP, ustawę o oświadczeniach majątkowych, ustawę o rejestrze akcjonariuszy, ustawę o opakowaniach, nowelizację ustawy o rzeczach znalezionych, ustawę o ustanowieniu dniu inwalidy wojennego, ustawę o zawodzie psychologa i ustawę zakładającą zmiany w kodeksie wyborczym - teraz  udzielić poparcia kandydatom w wyborach będzie można także z użyciem podpisu elektronicznego.

Pojawiły się także dwa weta: ustawy o rynku kryptoaktywów (zawetował ją po raz drugi) oraz ustawę uznającą język śląski za regionalny - to już z kolei druga, a nawet i dziewiąta próba legislacyjna w sprawie języka śląskiego. Gdyby prezydent podpisał ustawę śląski wpisany by został do ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych i stałby się drugim językiem regionalnym zaraz po języku kaszubskim. Można by było wprowadzić go np. do szkół. 

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Przejdź na stronę główną