Dzieci uratowały drzewo przed wycięciem (FILM)

Takiego protestu w Krakowie jeszcze nie było. Dzieci weszły na drzewo, żeby uchronić je przed wycięciem. Udało się. Dąb został przesadzony w inne miejsce.
Drogowcy chcieli wyciąć dąb przy ulicy Lipińskiego w Krakowie. Rósł w miejscu, przez które przebiegać ma nowa ulica. Sprzeciwiły się temu okoliczne dzieci, które weszły na drzewo i nie pozwoliły, aby zostało potraktowane piłą.
O nietypowym proteście napisał Dziennik Polski.
- „Bardzo się cieszymy, że głos mieszkańców, w tym tych najmłodszych, a także nagłośnienie sprawy przyniosło efekt – powiedziała dziennikarzom DP jedna z okolicznych mieszkanek, która zaalarmowała ich o tym, że drzewo ma zostać wycięte i bawiące się zazwyczaj tam dzieci zorganizowały protest”.
Sprzeciw dzieci, do których dołączyli radni i aktywiści spowodował, że dąb został przeniesiony kawałek dalej, gdzie nie będzie przeszkadzał budowie. Niżej film, na którym widać jego przesadzanie.