Znowu zabijają chrześcijan, a w mediach cisza! Zgwałcone kobiety w kościele, a potem zabite

0
0
0
/

Rebelianci w Sudanie Południowym zabili grupę kobiet, które schroniły się w Kościele Episkopalnym św. Andrzeja. W tym regionie chrześcijanie nie mogą czuć się bezpieczni…

 

W ubiegłym miesiącu rebelianci znaleźli, w Kościele Episkopalnym św. Andrzeja, w centralnym mieście Bor grupę kobiet, chroniących się przed napastnikami. Niektóre z nich zgwałcili a potem zabili z bliskiej odległości.

 

- Kobiety pochodziły z różnych parafii i znajdowały się w kościele, gdy zostały zamordowane – powiedział biskup Ruben Akurdit Ngong agencji prasowej World Watch Monitor. - To bardzo bolesne. Rebelianci zniszczyli w naszym regionie już bardzo wiele kościołów, jednak Bóg jest z nami.

 

Pięć kobiet, Dorcas Abuol Bouny i Akut Mayem Yar, obie 72-letnie, Tabitha Akuang, 60 lat, oraz Mary Alek Akech i Martha Agok Mabior, 70-latki, pracowały na stanowisku pastora w różnych wspólnotach. Do tego dochodzą honorowe współpracownice, takie jak Agel Mabior (72 lata), które również sprawują kierownicze stanowiska.

 

Od 15 grudnia 2013 roku, czyli od dnia kiedy niezgoda wewnątrz armii wywołała gwałtowne walki w stolicy Dżuba, w Sudanie Południowym trwają walki.

 

Między frontami znajdują się m.in. chrześcijanie i niechrześcijanie. Pastor Mark Akec-Cien, zastępcą sekretarza generalnego Rady Kościoła w Sudanie Południowym, w World Watch Monitor powiedział, że nie wierzy, że kobiety zostały zamordowane z powodu swojej chrześcijańskiej wiary.

 

- Milicja splądrowała i zniszczyła również sklepy, firmy i prywatne domy - zauważył.

 

Nie można pominąć jednak faktu, że od wybuchu konfliktu zaatakowano i ograbiono wiele kościołów, a pastorzy byli dręczeni. W Malakal, na północy kraju, w połowie stycznia zaatakowano i splądrowano ogrodzony katolicki kościół św. Franciszka. Okradziono również księdza. W podobny sposób dotknięte zostały także kościoły anglikańskie i ewangelickie.

 

Sudan Południowy w 2011 roku uzyskał niepodległość od dzisiejszego Sudanu. Od tego czasu rebelianci ciągle próbują uzyskać tam większe wpływy. Sudan Południowy nie znalazł się w Światowym Indeksie Prześladowań Open Doors.

 

Sudan zajmuje 11 miejsce wśród krajów, w których występuje największe prześladowanie chrześcijan.

 

Agata Bruchwald

za: opendoors.pl

fot. sxc.hu

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. 

Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Źródło: prawy.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną