Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy – nowa książka Tadeusza Płużańskiego

0
0
0
/

„Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy” to kolejna, obszerna i bogato ilustrowana archiwalnymi zdjęciami, praca zasłużonego popularyzatora historii najnowszej Tadeusza Płużańskiego.

 

Książka pisana nie bez sentymentu, jako że Rotmistrz Witold Pilecki był dowódcą ojca autora książki (Tadeusza Płużańskiego seniora). Ojciec pisarza i Rotmistrz razem konspirowali i byli w tym samym więzieniu torturowani przez komunistycznych oprawców.

 

Na 400 stronach (bogato ilustrowanych archiwalnymi zdjęciami) swojej nowej pracy Tadeusz Płużański opisał komunistycznych oprawców, którzy ponoszą odpowiedzialność za zamordowanie i zadawanie cierpień Pileckiemu i innym polskim bohaterom. Autor opisał na kartach książki też swoje spotkania z tymi, których bez cienia wątpliwości określić można mianem bestii.

 

W książce Czytelnicy znajdą wywiady z Tadeuszem Płużańskim, w których relacjonował, jak krok po kroku ustalał prawdę o zamordowaniu Pileckiego, jego oprawcach oraz o ich koligacjach rodzinnych z wpływowymi osobami w III RP. A także informacje o osobach zaangażowanych w pamięć o zamordowanych bohaterach, wiezieniu na Rakowieckiej (gdzie komunistyczni oprawcy mordowali polskich bohaterów), ofiarach komunistycznego terroru i kadrach komunistycznej bezpieki odpowiedzialnych za mordowanie polskich patriotów.

 

W kolejnych rozdziałach znajdują się informacje o zdrajcy, który wydał Rotmistrza, pobycie Pileckiego w Auschwitz, pogardzie PO dla dzieci Rotmistrza, nazistowskich oprawcach z niemieckiego obozu koncentracyjnego, odpowiedzialności Cyrankiewicza za śmierć Pileckiego a także zagadkowych relacjach Bartoszewskiego z nazistami.

 

W najnowszej książce Tadeusza Płużańskiego Czytelnicy znajdą też informację o kłamstwach w telewizyjnej sztuce o Pileckim, losach dzieci Rotmistrza i jego współpracownikach.

 

Ostanie rozdziały najnowszej pracy Tadeusza Płużańskiego poświęcone są opisowi współczesnych kłamstw o Pileckim rozpowszechnianych na kartach postkomunistycznych i filosemickich mediów oraz walce współczesnych polskich patriotów z antypolską narracją historyczną środowisk lewicowych.

 

Witold Pilecki urodził się w 1901 roku w Rosji, jego rodzice byli potomkami polskich patriotów wywiezionych na Sybir za udział w powstaniach. Po przeprowadzce do Wilna działał w nielegalnym polskim harcerstwie. Od 1918 do 1921 służył w Wojsku Polskim. Walczył z Rosją bolszewicką w czasie wojny 1920 roku. W II RP Witold Pilecki ożenił się i miał dwójkę dzieci. Mieszkał na wsi. W 1939 walczył w kampanii wrześniowej i rozpoczął działalność konspiracyjną.

 

W 1940 roku z fałszywymi dokumentami, w ramach tajnej misji dał się złapać Niemcom i został wysłany do Auschwitz. W obozie stworzył obozową konspirację i raport o zbrodniach niemieckich na więźniach obozu koncentracyjnego. W 1943 Pilecki uciekł z Auschwitz. Walczył w Powstaniu Warszawskim. Po upadku powstania trafił do niemieckiego obozu jenieckiego.

 

Po wojnie brał udział w politycznej konspiracji antykomunistycznej. W 1947 roku Witold Pilecki został pojmany przez oprawców z UB i poddany przez komunistów sadystycznym torturom. 25 maja 1948 roku komuniści zamordowali Rotmistrza na Rakowieckiej.

 

Rotmistrz Witold Pilecki jest niewygodną postacią dla środowisk żydowskich. Jego walka podczas II wojny światowej zaprzecza inspirowanej przez Żydów, Niemców i Rosjan antypolskiej kampanii nienawiści kreującej polskich katolików na zbrodniarzy odpowiedzialnych za holocaust. Dodatkowo oprawcami, którzy torturowali, mordowali i zamordowali Witolda Pileckiego za czasów, gdy Polska była pod okupacją sowieckiej Rosji, były osoby pochodzenia żydowskiego.

 

Jan Bodakowski

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Źródło: prawy.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną